Erkeklerde Sperm Hareketliliği İçin Bitkisel Tedavi

Erkeklerde Sperm Hareketliliği İçin Bitkisel Tedavi

Erkeklerde Sperm Hareketliliği İçin Bitkisel Tedavi

Erkeklerdeki sperm sayısının 40 milyon/ml veya yukarısı normal değerdir. Bu sayı azaldıkça kadının hamile kalabilme olasılığı da azalmaktadır.


Sperm sayısı normal düzeyde olsa bile eğer hareketli sperm sayısı az ise kadının hamile kalma ihtimali de azalır.

Uygulanan tıbbi tedavilerin yanında bitkisel kürler de kısırlık için etkili olabilir. Keçiboynuzu ile yapılan kürler hem sperm sayısını yükseltmeye hem de spermleri daha hareketli hale getirmeye yardımcı olmaktadır.

Normal sperm sayısı düşük olmasına rağmen, spermlerin hareket hızı yükseldiğinden yumurtaya ulaşma oranı yükselmekte ve gebe kalma oranı artmaktadır.

Keçiboynuzu kısırlığa ve iktidarsızlığa karşı mucize bir bitki olma özelliği taşır. Özellikle iktidarsızlığı tedavi ederek, iktidarsızlık kaynaklı kısırlığa çözüm oluşturur. Keçiboynuzu kürü uygulanırken iktidarsızlığa karşı etkin maddelerin önce vücutta depolanması gerekmektedir. Bu etkin maddeler belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra hücre içindeki transformasyon mekanizmasını uyararak etki etmeye başlar.

Keçiboynuzu kürü uygulanmadan önce eğer şeker hastalığı var ise muhakkak hekime danışılmalıdır. Keçiboynuzu şeker ihtiva eder. FSH yüksekliği bulunan kişilerin bu kürü kullanmaması gerekmektedir.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

Kaynamakta olan yaklaşık olarak yarım litre suya 6 veya 7 adet keçiboynuzu küçük parçalara ayrılarak kırılır. Ağzı kapatılarak yaklaşık 2-3 dakika kaynatılır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra içindeki keçiboynuzu parçaları çıkarılır.

Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da yatmadan önce içmek gerekir. Uygulamaya bir hafta boyunca devam edilir. İlk hafta tamamladıktan sonra 3 ay boyunca her gün akşam yatmadan bir su bardağı kadar içilmeye devam edilir.

Daha sonraki aylarda ise aralıklarla uygulamak gereklidir.NOT: Bitkisel tedaviler alternatif tıp tedavileridir. Herhangi bir hastalığınız var ise kullanmadan önce hekiminize mutlaka danışmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM