Semen Alerjisi Kısırlık Nedeni Midir?

kısırlıkla ilgili bir ilişkisi olup olmadığı, nedeni midir bu sorunun cevabı yazımızda yer almaktadır. alerjisi kısırlık nedeni midir ? konu başlıklı yazımız umarız size yardımcı olur.

Semen; Nadir durumlarda, kişilerin eşlerinin semenindeki proteinlere alerjik reaksiyonları olduğu bilinmektedir (semen alerjisi). Semen alerjisi doğrudan kısırlık nedeni değildir.

Semen alerjisinin belirti ve semptomları arasında, genellikle dış genital bölgede, semenin cilde temas ettiği yerlerde kızarıklık, yanma ve şişme bulunur.

semen-alerjisi-kisirlik-belirtisi-midir-semen-kisirlik-yapar-mi-1

Bu belirti ve semptomları yaşarsanız mutlaka doktorunuza görünün. Doktorunuz semen niz olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Alerji testi gerekli olabilir.

Eşinizin semenine karşı alerjik reaksiyonunuzu azaltma tedavisi, doğal olarak gebe kalmanıza izin verebilir.

Eğer semende şiddetli bir duyarlılığa sahipseniz, reaksiyonu önlemek için semen proteinlerinden arındırılmış sperm kullanarak intrauterin tohumlama – veya in vitro fertilizasyon gebe kalma seçenekleri olabilir.

Bir önceki yazımız olan Epitelyal Over Kanserleri Nedeniyle Oluşan Kısırlık başlıklı makalemizde beyaz ırk, bulantı ve Endometrium hakkında bilgiler verilmektedir.

pinit_fg_en_rect_red_28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir