Kısırlık Tedavisi Yardımcı Üreme Teknikleri

Kısırlık Tedavisi Yardımcı Üreme Teknikleri

Kısırlık Tedavisi Yardımcı Üreme Teknikleri: Donör Yumurta

Kısırlık tedavisinde için yardımcı üreme tekniklerinden biri olan donör yumurta hakkında bilinmesi gerekenler neler ? Kısırlık tedavisi yardımcı üreme teknikleri için kullanılan donör yumurta tedavisi nasıldır ?

Eğer kısır bir çifte, in vitro fertilizasyon gibi prosedürlerle yardım edilemezse, donör yumurta kullanmayı düşünmek isteyebilirler.

Donör yumurtalar- ve bazen donör embriyoları- kısır bir kadının çocuk taşımasına ve doğum yapmasına izin verir. Bu koşullardan herhangi birine sahipseniz, donör yumurta için aday olabilirsiniz:

  • Erken yumurtalık yetmezliği, erken menopoz 40 yaşından önce başlamış ise
  • Azalan yumurtalık rezervi, sahip olduğunuz yumurtaların kalitesinin düşük olduğu anlamına gelir; bu genellikle yaştan kaynaklanabilir, çünkü doğurganlık 40 yaşından sonra hızlı bir şekilde düşer.
  • Çocuğunuza da bulaşabilecek genetik yolla bulaşan hastalıklarınız var ise
  • IVF ile ilgili başarısızlık öyküsünüz varsa, özellikle doktorunuz yumurtalarınızın kalitesinin gebelik için sorun olabileceğini düşünüyorsa

Donör yumurtaların kullanımı, özellikle 40 yaş üstü kadınlar arasında daha yaygın hale gelmektedir.

Bu teknik tüm doğurganlık işlemlerinde en yüksek başarı oranına sahiptir.

Ayrıca, taze embriyolar (donmamış) kullanılan kadınların, her döngüde % 43.4 gibi yüksek bir oranda hamile kalma şansı vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM