Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi

Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi

Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi Kısırlık durumu, çiftlerin en az bir yıl düzenli olarak ilişkiye girmesine rağmen gebeliğin gerçekleşmemesi durumudur. İnfertilite ismi ile de tıp alanında bilinmektedir. Kısırlık tedavilerinin nedenleri farklı olduğu için bu nedenlere uygun olarak da farklı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Kısırlık tedavileri nedene bağlı olduğu için tel bir nedene bağlı kısırlık tedavileri ile birçok […]

Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi

Kısırlık durumu, çiftlerin en az bir yıl düzenli olarak ilişkiye girmesine rağmen gebeliğin gerçekleşmemesi durumudur. İnfertilite ismi ile de tıp alanında bilinmektedir.

Kısırlık tedavilerinin nedenleri farklı olduğu için bu nedenlere uygun olarak da farklı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Kısırlık tedavileri nedene bağlı olduğu için tel bir nedene bağlı kısırlık tedavileri ile birçok nedene bağlı kısırlık tedavileri arasında da fark yaşanmaktadır.

Kadınlarda kısırlık tedavisinin ardından genellikle çoğul gebelikler görülmektedir.

Bu durum kıstas değildir.

Tekil gebelik de yüzde yirmi oranda görülme yaşamaktadır. Kadınlarda kısırlık tedavisinin ardından gebe kalma durumundan sonra bir sonraki gebelik işlemine kadar geçen sürede infertilite durumu kendini tekrarlamaktadır.

Kadınlarda tekrarlayan kısırlık tedavisi de sorunun kaynağına yönelik gene aynı işlemleri kapsamaktadır.

Aşağıda belli başlı kısırlık tedavi yöntemleri belirtilmiştir.

 • Tüp bebek yöntemi oldukça sık tercih edilen bir tekrarlayan kısırlık tedavisi seçeneğidir. Ülkemizde bununla alakalı olarak tüp bebek merkezleri kurulmuştur.
 • Doğal tedavi yöntemleri de tekrarlayan kısırlık tedavileri için bir seçenektir. Bu tedavilerin arasında Fertilite ilaçları gelmektedir.

  Bu ilaçlar sayesinde anne rahminde bulunan yumurta gelişimi sağlanabilmektedir.
 • Rahim içi yapışkanlığı, rahim içinde düzensiz miyom oluşumlarından kaynaklı olarak ortaya çıkabilen kısırlık, polikistik over sendromu gibi nedenlerden dolayı kısırlık tedavisi görmüş hastanın bu mevcut durumu tekrarlayabilir.

  Olası bir durumda yeniden kısırlık sorunu ile karşılaşan hastalara cerrahi işlemler uygulanır. 

  Cerrahi işlem ile sorunun kaynağına inilerek ve problemi yok ederek annenin hamile kalması sağlanır. En etkili ve kesin olan, tedavisi mümkün olan kısırlık tedavisi yöntemidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Dış görüntünüzle ve kendi hedeflerinizle ilgilenme zamanı. İlişkilerde kendi doğrularınızı ortaya koyabilir ve haksızlıklara ses çıkarmak isteyebilirsiniz. Hızlı düşünebilir, düşüncelerinizi hızlıca dile getirebilirsiniz. Patavatsızlıklara dikkat edin.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Kadınlarla ilişkilerinizde daha titiz ve kontrollü olun. İçinizde aniden doğan hislere kulak vermek iyi olabilir. İş ortamında ve çalışma hayatında hareketli bir gün olacaktır. Duygusal konularda ise elinizde olmayan koşullar var.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Sosyal çevre, arkadaşlar, ilişkiler ve aşk hayatı ön planda olacak. Hayattan keyif almak isteyebilir, eğlenceli ortamlara dahil olabilir, partilere katılabilirsiniz. Sevdiklerinizle olmak sizi daha iyi hissettirebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Gün içinde gerilim ve agresyona kapılmaya karşı dikkat edin. Ani tepkiler verebilirsiniz. Hedeflerinizin peşinden gitme hırsı artabilir. Aile ilişkileri, kardeşler ve ebeveynler gün içinde ön planda olacak ve gündeminizi meşgul edecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Bir süredir dağılan enerjiniz toparlanmaya başlayabilir ve yaşamdan keyif aldığınız, sahip olduğunuz yaşamı kabullenebildiğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Çocuklarınız ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz bugün ön planda olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Yaşamınızın bir noktasında ynei bir şey denemek isteyebilir, yeni bir maceraya atılmaya dair düşünebilir, okuyabilir, sorabilir ve yardım alabilirsiniz. Migren ataklarına dikkat edin. Hem ruh hem beden sağlığınızı koruyun. İlişkilerden yana fikir değişimleriniz olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Koç burcunda ilerliyor. Gün içinde hırslı, başarılı ve zeki tarafınız öne çıkacaktır. Birden fazla iş ve konuya koşturabilir ve hepsinin altından kalkabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarda fark edeceğiniz durumlar olacaktır. Geleceğe yönelik tahminleriniz tutarlı olabilir.

YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM