Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi

Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi

Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi Kısırlık durumu, çiftlerin en az bir yıl düzenli olarak ilişkiye girmesine rağmen gebeliğin gerçekleşmemesi durumudur. İnfertilite ismi ile de tıp alanında bilinmektedir. Kısırlık tedavilerinin nedenleri farklı olduğu için bu nedenlere uygun olarak da farklı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Kısırlık tedavileri nedene bağlı olduğu için tel bir nedene bağlı kısırlık tedavileri ile birçok […]

Kadınlarda Tekrarlayan Kısırlık Tedavisi

, çiftlerin en az bir yıl düzenli olarak ilişkiye girmesine rağmen gebeliğin gerçekleşmemesi durumudur. İnfertilite ismi ile de tıp alanında bilinmektedir.

Kısırlık nin nedenleri farklı olduğu için bu nedenlere uygun olarak da farklı tedavi geliştirilmiştir. Kısırlık tedavileri nedene bağlı olduğu için tel bir nedene bağlı kısırlık tedavileri ile birçok nedene bağlı kısırlık tedavileri arasında da fark yaşanmaktadır.

Kadınlarda kısırlık tedavisinin ardından genellikle çoğul gebelikler görülmektedir.

Bu durum kıstas değildir.

Tekil gebelik de yüzde yirmi oranda görülme yaşamaktadır. Kadınlarda kısırlık tedavisinin ardından gebe kalma durumundan sonra bir sonraki gebelik işlemine kadar geçen sürede infertilite durumu kendini tekrarlamaktadır.

Kadınlarda tekrarlayan kısırlık tedavisi de sorunun kaynağına yönelik gene aynı işlemleri kapsamaktadır.

Aşağıda belli başlı kısırlık tedavi yöntemleri belirtilmiştir.

 • Tüp bebek yöntemi oldukça sık tercih edilen bir tekrarlayan kısırlık tedavisi seçeneğidir. Ülkemizde bununla alakalı olarak tüp bebek merkezleri kurulmuştur.
 • tedavi yöntemleri de tekrarlayan kısırlık tedavileri için bir seçenektir. Bu tedavilerin arasında  gelmektedir.

  Bu ilaçlar sayesinde anne rahminde bulunan yumurta gelişimi sağlanabilmektedir.
 • içi yapışkanlığı, rahim içinde düzensiz oluşumlarından kaynaklı olarak ortaya çıkabilen kısırlık, polikistik sendromu gibi nedenlerden dolayı kısırlık tedavisi görmüş hastanın bu mevcut durumu tekrarlayabilir.

  Olası bir durumda yeniden kısırlık sorunu ile karşılaşan hastalara işlemler uygulanır. 

  Cerrahi işlem ile sorunun kaynağına inilerek ve problemi yok ederek annenin hamile kalması sağlanır. En etkili ve kesin olan, tedavisi mümkün olan kısırlık tedavisi yöntemidir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında odaklanma ve toparlanma, planlı hareket etme konusunda zorlanabilirsiniz. Fakat öğleden sonra işlerinizi daha hızlı yoluna koyabilirsiniz. Finansal konularda karışıklıklara dikkat edin. Hızlı hareket ederek yüklü finansal riskler almayın.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün haftaya yeniliklerle başlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ve yeni alışkanlıklar, spor ve kurslar bugünlerde yeni adımlarınızdan biri olabilir. Öğleden sonra sınavlar, eğitimle ilgili başvurular gündeminizde olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün güne başlarken gergin veya halsiz olabilirsiniz. İsteksizlik ve sıkılganlık hali çalışabilir. Fakat öğleden sonra harekete geçecek, akıl ve mantığınızla hareket etmeyi tercih edeceksiniz. Bu tavrınız ilişkilerinizde daha mesafeli olmanıza neden olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM