Kısırlık Tedavisi
Yumurtlama Belirtileri Nasıldır
Sosyal Medyada Paylaş
7 Mart 2019

Yumurtlama Belirtileri Nasıldır

KADINLARDA YUMURTLAMA BELİRTİLERİ NELERDİR ?

sahibi olmak isteyen için yumurtlama dönemi çok önemlidir. için eşleriyle olan birlikteliklerini yumurtlama dönemlerine denk getirmeye çalışırlar.

Çünkü hamileliğin gerçekleşmesi için erkek sperminin rahim kanallarından geçerek yumurtalıkta bulunan çatlayan yumurtalar ile birleşmesi gerekmektedir. Kesin olarak yumurtlamanın ne zaman olacağı belli olmamakla birlikte jinekoloji uzmanları bu dönemin adet olmadan 12 gün önceye denk geldiğini söylemektedirler.
Her zaman herhangi bir göstermiyor olsa da yumurtlama dönemine girildiği zaman vücutta bazı görülür ve bu belirtiler takip edilerek yumurtlama dönemi hesaplanabilir.

için bu kadar önemli olan nelerdir? hakkında bilgi sahibi olmanız yumurtlama döneminizi hesaplayarak daha kolay hamile kalmanıza yardımcı olacaktır.

YUMURTLAMA DÖNEMİNDE YAŞANAN BELİRTİLER NELERDİR

yumurtlama-dönemleri
Yumurtlama Dönemleri

Her kadının anatomik yapısı farklı olduğu için adet dönemlerinde yaşadıkları sıkıntılar nasıl farklılık gösteriyor ise yumurtlama döneminde de vücutta oluşabilecek değişiklikler farklılık göstermektedir.

Bir anket çalışması yapılsa ve kadınlara yumurtlama döneminde yaşanan nelerdir? diye sorulsa hepsinin verdiği cevap farklı olacaktır. Şöyle ki kadınların bir kısmı yumurtlama dönemlerinde hiçbir belirti hissetmeyebiliyor. Genellikle yumurtlama döneminde kadınların vücutlarında meydana gelen değişiklikler şunlardır;

  • Göğüslerin şişmesi, hassasiyet ve ağrı hissi
  • Vajinada oluşan akıntılar
  • Rahimde baskı ve ağrı oluşması
  • Adet dönemi ağrısız ve sancısız geçen kadınlar, yumurtlama dönemlerinde karın ağrısı yaşayabilirler.
  • Vajinanın ıslak ve kaygan bir şekilde yapış yapış olması
  • Menopoz dönemine giren kadınların yaşamış oldukları ani ateş basması ya da üşüme belirtileri gibi vücutta meydana gelen ısı değişimleri yumurtlama döneminde de görülebilen arasındadır.

Sende Bizi Aydınlat !

Tüm Hakları Saklıdır © 2017-2020
Sitede yer alan yazı, resim ve diğer materyaller izinsiz çoğaltılamaz, kullanılamaz.