Kısırlık Nedeni Olan Frengi Cinsel Hastalığı Nedir ?

Kısırlık Nedeni Olan Frengi Cinsel Hastalığı Nedir ?

Kısırlık Nedeni Cinsel Hastalıklar: Frengi Frengi, esas olarak cinsel aktivite ile yayılan bulaşıcı bir hastalıktır. Frengi hastalığının boyutları görsel açıdan mide bulandırıcı olduğundan dolayı kısırlığa sebep olabilen frengi cinsel hastalığının içerik fotoğrafı eklenmemiştir. Nadiren, hastalık öpüşmeyle veya bedensel temasla başka bir kişiye geçebilir. Bu hastalık yaralardan yayılsa da yaraların büyük çoğunluğu tanınmaz. Enfekte olan kişi […]

Kısırlık Nedeni Cinsel Hastalıklar: Frengi

Frengi, esas olarak cinsel aktivite ile yayılan bulaşıcı bir hastalıktır.

Frengi hastalığının boyutları görsel açıdan mide bulandırıcı olduğundan dolayı kısırlığa sebep olabilen frengi cinsel hastalığının içerik fotoğrafı eklenmemiştir.

Nadiren, hastalık öpüşmeyle veya bedensel temasla başka bir kişiye geçebilir. Bu hastalık yaralardan yayılsa da yaraların büyük çoğunluğu tanınmaz.

Enfekte olan kişi genellikle hastalığın farkında değildir ve hastalık bilmeden cinsel ortağına geçer. Hastalığı olan hamile kadınlar onu bebeklerine yayabilir. Konjenital sifiliz adı verilen bu hastalık çocukta anormalliklere hatta ölüme neden olabilir.

Frengi; yüzme havuzları, spa küvetleri, banyo küvetleri, paylaşılan giyim eşyaları ya da yemek kapları aracılığı ile yayılabilir. Frengi, Treponema pallidum bakterilerinden kaynaklanır.

Frengi, bir zamanlar artrit, beyin hasarı ve körlük gibi ciddi uzun vadeli sağlık sorunlarına neden olan büyük bir halk sağlığı tehdidi idi. Antibiyotik ve penisilinin ilk geliştirildiği 1940′ ların sonlarına kadar etkili tedaviye meydan okudu.

Yeni sifiliz vakalarının oranı 1990’ larda düştü ve 2000 yılında ise 1941’de başladığından bu yana tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Ancak, yeni sifiliz vakaları 2005 ve 2013 arasında 8,724’ten 16,663’ e iki katına çıktı. 2017 yılında, yeni vakaların sayısı 101.567’ye yükselmiştir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ulaşım ve seyahatlerde plan değişiklikleriniz olabilir. Kısa süreli erteleme veya gecikmeler yaşanabilir. Kesin planlarla hareket etmemeniz gereken bir gün. Esnek olun. Düşünmeden konuşmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar duygularınız ve dürtülerinizle hareket edebilir, bazı duygularınızı kendi içinizde yaşayabilirsiniz. Yeteneklerinizin ve potansiyelinizin farkında olmanız gereken bir gündesiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar dikkat dağınıklığı, tembellik ve kararsızlık gibi durumları daha yoğun yaşayabilirsiniz. Ana göre hareket edeceğiniz, kişiye göre davranacağınız, zihinsel aktivitenin arttığı bir gündesiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar güne dair işleriniz ve planlarınızda bir aksama veya gecikme yaşanabilir. Koşulların çok fazla elinizde olmadığını hissedebilirsiniz. Dağınıklıkları toparlamaya çalışın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar sosyal çevrenizle planlarınızda bir değişiklik olabilir. Davetler ve organizasyonlar aniden ortaya çıkabilir. Kısa vadeli bir planınızdan gün içinde vazgeçebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar yöneticileriniz ve üstlerinizle iletişiminizde daha dikkatli ve titiz olun. Yönetici iseniz karar almakta aceleci olmayın ve daha çok mevcut şartları yönetmeye odaklanın. Ebeveynlerle ilgili durumlar gündemde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar iletişim aksaklıklarına dikkat edin. Yazışmalarınızı iki kez kontrol edin. Beklediğiniz bazı haberler gecikebilir. Fakat bir yandan da beklemediğiniz haberler alabilrsiniz. Uzaklardaki kişiler gündeme gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar şartları yönetme ve kontrol etme ihtiyacında olabilirsiniz. Güven ihtiyacınız artabilir, ilişkilerinizde güven ve samimiyete daha fazla önem verebilirsiniz. Maddi paylaşımlara dair konuşmalar yapılabilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkilerinizle ilgili duygusal karmaşalar yaşadığınızı hissedebilirsiniz. Özlem veya merak duygusu ilişkilerde ön planda olan başlıklar olabilir. Karşınızdaki kişilerden değişken tavırlar görebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar iş hayatında rutin dışı gündemlerle meşgul olabilirsiniz. Her zamankinin tersine daha yoğun veya daha sakin bir gün geçirebilirsiniz. Resmi yazışmalarınızda ve yazılı çalışmalarınızda daha titiz olun.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar duygularınızı akıl ve mantık süzgecinden geçirerek hareket edebilir, bazı ilişkilerinizde daha bireysel ve özgürlük yanlısı davranabilirsiniz. Kendi keyfiniz ve mutluluğunuz ön planda olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar sorumluluklar, gereklilikler, ihtiyaçlar ön planda olabilir. Gün içerisinde hayatınızı gözden geçirebilir, yaşamınızın bir alanında bir bitiş yapmak ve arkasından yeni bir sayfayı açmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM