Kısırlık Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır?

Kısırlık Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır?

Kısırlık Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır ? İnsanların yaşamında anne baba olmak son derece büyük bir önem arz ediyor. Bu noktada kimi zaman bazen erkeğe bağlı sebep, bazen kadına bağlı nadiren de olsa her ikisine de bağlı sebeplerden ötürü kısırlık gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Kısırlık bilindiği üzere kişinin çocuk sahibi olamama durumuna verilen isimdir.Üç farklı kısırlık […]

Kısırlık Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır ?

İnsanların yaşamında anne baba olmak son derece büyük bir önem arz ediyor. Bu noktada kimi zaman bazen erkeğe bağlı sebep, bazen kadına bağlı nadiren de olsa her ikisine de bağlı sebeplerden ötürü kısırlık gibi bir durum söz konusu olabiliyor.

Kısırlık-Tedavisine-Ne-Zaman-Başlanmalıdır

Kısırlık bilindiği üzere kişinin çocuk sahibi olamama durumuna verilen isimdir.Üç farklı kısırlık durumu söz konusudur.

Eğer çiftler normal bir biçimde sorunsuz cinsel ilişkiye giriyor ve her şey dikkat etmelerine rağmen kadın hamile kalamıyor ise o zaman ortada kısırlık gibi bir durum söz konusu olabilir.

tedaviye-ne-zaman-başlıyoruz

Bu tip durumlarda kısırlık tedavisine ne zaman başlanmalıdır ? sorusu akıllara gelmektedir. Bundan sonra ki süreçte ise alanında uzman doktora giderek kısırlık tedavisi başlamalıdır.

Tercih Neye Göre Yapılmalıdır?

Uzmanlar bu noktada şu konunun altını özellikle çiziyorlar.

Çiftler böyle bir endişe duyuyor ise o zaman  mutlaka bir test yaptırmalı ve sorunun kimden kaynaklandığı belirlenmelidir. Bunun akabinde kadınlar ya da erkekler 30 yaş ve üzerinde ise kısırlık tedavisi cinsiyet fark etmeksizin hemen başlanması gereken bir durumdur.

Tercih-Neye-Göre-Yapılmalıdır

Bunun yanında yine sorun erkeklerde sperm kalitesi, sperm hareketliliği ve/veya sperm sayısına bağlı bir durum ise yine hiç zaman kaybetmeden kısırlık tedavisi başlamalıdır.

Kadına bağlı bir sorun olduğu zaman ise eğer henüz yirmili yaşlarında olan birisi ise o zaman maksimum 1 yıla kadar beklenebilir.

erkeklerde-kısırlık-tedavisi-ne-zaman-başlanmalıdır

Kısırlık Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Ülkemizde ve dünyada kısırlık için uygulanan adım adım yöntemler vardır. Aşılama en sık uygulanan yöntemdir.  ve mikro enjeksiyon ise diğer yöntemlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ulaşım ve seyahatlerde plan değişiklikleriniz olabilir. Kısa süreli erteleme veya gecikmeler yaşanabilir. Kesin planlarla hareket etmemeniz gereken bir gün. Esnek olun. Düşünmeden konuşmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar duygularınız ve dürtülerinizle hareket edebilir, bazı duygularınızı kendi içinizde yaşayabilirsiniz. Yeteneklerinizin ve potansiyelinizin farkında olmanız gereken bir gündesiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar dikkat dağınıklığı, tembellik ve kararsızlık gibi durumları daha yoğun yaşayabilirsiniz. Ana göre hareket edeceğiniz, kişiye göre davranacağınız, zihinsel aktivitenin arttığı bir gündesiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar güne dair işleriniz ve planlarınızda bir aksama veya gecikme yaşanabilir. Koşulların çok fazla elinizde olmadığını hissedebilirsiniz. Dağınıklıkları toparlamaya çalışın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar sosyal çevrenizle planlarınızda bir değişiklik olabilir. Davetler ve organizasyonlar aniden ortaya çıkabilir. Kısa vadeli bir planınızdan gün içinde vazgeçebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar yöneticileriniz ve üstlerinizle iletişiminizde daha dikkatli ve titiz olun. Yönetici iseniz karar almakta aceleci olmayın ve daha çok mevcut şartları yönetmeye odaklanın. Ebeveynlerle ilgili durumlar gündemde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar iletişim aksaklıklarına dikkat edin. Yazışmalarınızı iki kez kontrol edin. Beklediğiniz bazı haberler gecikebilir. Fakat bir yandan da beklemediğiniz haberler alabilrsiniz. Uzaklardaki kişiler gündeme gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar şartları yönetme ve kontrol etme ihtiyacında olabilirsiniz. Güven ihtiyacınız artabilir, ilişkilerinizde güven ve samimiyete daha fazla önem verebilirsiniz. Maddi paylaşımlara dair konuşmalar yapılabilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkilerinizle ilgili duygusal karmaşalar yaşadığınızı hissedebilirsiniz. Özlem veya merak duygusu ilişkilerde ön planda olan başlıklar olabilir. Karşınızdaki kişilerden değişken tavırlar görebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar iş hayatında rutin dışı gündemlerle meşgul olabilirsiniz. Her zamankinin tersine daha yoğun veya daha sakin bir gün geçirebilirsiniz. Resmi yazışmalarınızda ve yazılı çalışmalarınızda daha titiz olun.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar duygularınızı akıl ve mantık süzgecinden geçirerek hareket edebilir, bazı ilişkilerinizde daha bireysel ve özgürlük yanlısı davranabilirsiniz. Kendi keyfiniz ve mutluluğunuz ön planda olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün saat 16.34'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar sorumluluklar, gereklilikler, ihtiyaçlar ön planda olabilir. Gün içerisinde hayatınızı gözden geçirebilir, yaşamınızın bir alanında bir bitiş yapmak ve arkasından yeni bir sayfayı açmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM